Skip to content

Vulosje xhami me cilësi profesionale – Kujdes i lehtë

** E RE** Mbytës xhami shumë efektiv për:

✓ Xhamat e dritareve

✓ Fasadat prej xhami

✓ dyert e hyrjes etj.,

✓ Me efekt lotusi (rezistente ndaj ujit)

✓ Për brenda dhe jashtë

 

Blerë shpesh së bashku

blank + blank + Fotografia e produktit BIOSATIVA @. Agjent pastrimi i qëndrueshëm mbi baza biologjike. 100% natyrale dhe 100% organike. + blank
Cmimi total: 113,47
79,99 (79.990,00 / l)

SKU: 1000-6601

Përmbajtja: 1 l

Inventory : Në dispozicion

Koha e dërgimit: 3 dite pune

Turma:

Vulosje xhami shumë efektive për xhamat e dritareve, fasadat e xhamit, dyert e hyrjes etj., Me efekt zambak uji (i papërshkueshëm nga uji), për brenda dhe jashtë, E RE

Cilësi e lartë Prodhuar në Gjermani.

Mbyllja e dritareve kursen kohë dhe zhgënjim – kujt i pëlqen të pastrojë dritaret?

Pas një dimri me shi dhe të errët, rrezet e para të forta të diellit në pranverë janë shpesh treguese. Ju shikoni nga dritarja dhe papritmas kuptoni se keni nevojë urgjente ta pastroni sepse është plot me njolla uji, papastërti dhe vija. Por kujt i pëlqen të pastrojë dritaret e tyre? Puna është kohë dhe shpesh shumë zhgënjyese sepse një gotë pa shirita duket vërtet si një arritje.
Çfarë nuk keni provuar tashmë për shkak të saj? Fshirja me gazetë, përdorimi i një pastruesi me avull, pastrues të shtrenjtë të dritareve – më pas, xhami shpesh nuk është aq i qartë sa do të donit të ishte.

blank

vetitë e produktit

 • Efekt i lehtë për tu pastruar për papastërtitë dhe gëlqeren
 • Rezistencë e lartë ndaj gërryerjes falë teknologjisë nano SiO²
 • Rezistent kimik ndaj agjentëve të pastrimit (deri në pH 12)
 • Efekt i fortë hidrofobik dhe oleofobik (neveri ndaj ujit dhe vajit)
 • Kursime në kosto, kohë dhe energji përmes cikleve të zgjatura të pastrimit
 • Ushqimi i sigurt
 • Redukton rritjen e mikroorganizmave dhe baktereve dhe kështu përmirëson higjenën
 • I qëndrueshëm ndaj rrezeve ultraviolet / rezistent ndaj ngricave / i qëndrueshëm ndaj ujit të kripur / i padukshëm
 • Efekti i vetë-pastrimit në sipërfaqet vertikale të xhamit nën shi
 • Aplikim i thjeshtë (ri-veshja e mundshme në çdo kohë)
 • Jetëgjatësia: deri në 3 – 5 vjet (në varësi të përdorimit)

Fusha e dorëzimit:
1 x litër shishe, 1 x kokë spërkatës pompe, 1 x përshkrim produkti

blank
Shembull aplikimi në banjë

Aplikacion

 • Xhami i dritares (brenda dhe jashtë)
 • Sipërfaqet e qelqit në zonën sanitare (pasqyra, kabina dushi)
 • Xhami ndërtimi (kopshte dimërore, serra, tendë, lustrim muri)
 • Xhami i makinës (xhamat anësore dhe të brendshme – xhamat e përparmë shiko produktin special)

Konsumi varet nga struktura e sipërfaqes: përafërsisht 50-200m² / litër.

Lehtë për tu aplikuar:
1. Para-pastroni sipërfaqen shumë mirë (sa më e pastër, aq më gjatë zgjat ngjitësi)
2. Spërkateni me ngjitësin dhe fërkojeni
3. Lëreni të ngurtësohet për 12 orë – e gatshme

këshilltar

blank

Cilat janë avantazhet e mbylljes së dritareve?

Ne do t’ju tregojmë se si mund të merrni kontrollin e dritareve tuaja për 2-3 vitet e ardhshme dhe të zvogëloni përpjekjet e përfshira në pastrim në minimum:

Produkti ynë i mësipërm është një i ashtuquajtur nano-vulosje. Grimcat e përmbajtura të dioksidit të silikonit (qelqi i lëngshëm) kombinohen kur aplikohen dhe formojnë një shtresë të hollë 100-150 nanometër në gotë, e cila është plotësisht e qartë dhe nuk shkakton ndonjë mjegullim.
Ky film i padukshëm në sipërfaqe mbron dritaret tuaja me efektin e mirënjohur të zambakut. Uji rrjedh plotësisht, njollat e bezdisshme të ujit – veçanërisht pas një shiu shiu – janë një gjë e së kaluarës. Papastërtia, pluhuri, jashtëqitjet e shpendëve, etj. nuk ngjiten më dhe mund të hiqen lehtësisht.

Si rezultat, ju duhet të pastroni dritaret tuaja në shtëpi shumë më rrallë sesa keni bërë para se të vuloseshin. Kjo është veçanërisht e dukshme në rastin e dritareve të çatisë, pasi pozicioni i tyre i prirur i bën ata edhe më të ndjeshëm ndaj papastërtisë sesa dritaret e instaluara vertikalisht.

Sa punë duhet për të mbyllur xhamat e dritareve?

Koha që duhet për të aplikuar ngjitësin është shumë e shkurtër dhe ndoshta është edhe më e shpejtë sesa pastrimi i vetë dritareve.

Para së gjithash, xhami i dritares duhet të pastrohet paraprakisht intensivisht. Me tonën Pastrues paraprak BIOSATIVA dhe Bio-etanol 96.6% ky është një proces pa probleme. Këto produkte nga dyqani ynë heqin të gjitha mbetjet në xhami në mënyrë efektive dhe të shpejtë. Kjo është vendimtare për cilësinë dhe qëndrueshmërinë e mëvonshme të vulës.
Kur të përfundojë puna përgatitore, fillon vulosja aktuale. Xhami i lëngshëm spërkatet mbi një leckë dhe më pas aplikohet në xham. Pas përafërsisht 5 min. lustroni me një leckë të butë mikrofibre.

Pas një kohe të tharjes prej 12 orësh, sipërfaqja është e mbyllur plotësisht. Prandaj, një ditë pa shi është ideale për pjesën e jashtme, në mënyrë që veshja të thahet e pashqetësuar dhe nanoprimcat e xhamit të lëngshëm të kombinohen plotësisht.

A ka kuptim mbyllja e dritareve jashtë DHE brenda?

Në çdo rast, ne rekomandojmë mbylljen e të dy anëve të dritares. Sigurisht që ngarkesa e papastërtisë në brendësi është dukshëm më pak se në pjesën e jashtme. Por edhe këtu, pluhuri dhe yndyrat formojnë një film në gotë që duhet të hiqet herë pas here. Çdokush që ka fëmijë, për shembull, është gjithashtu i njohur me hundët e vogla dhe printimet e dorës në xham, të cilat bëhen kur të rinjtë kanë zbuluar diçka emocionuese jashtë. Me mbylljen tonë të dritareve, këto mbetje mund të hiqen shpejt dhe me lehtësi. Ju kurseni kohë dhe nerva për gjëra më të rëndësishme.

Mbroni dritaret tuaja nga gërvishtjet

Me kalimin e viteve, papastërtia e fshirë gjatë pastrimit të dritareve mund të shkaktojë gërvishtjet më të imëta në xhami. Edhe këtu, vulosja e xhamit ka një ndikim jashtëzakonisht pozitiv. Formon një shtresë mbrojtëse në sipërfaqe, e cila nga njëra anë shmang gërvishtjet për shkak të forcës së saj dhe nga ana tjetër parandalon ngjitjen e pluhurit që në fillim.

Përdorni kohën për gjërat vërtet të rëndësishme në jetë

Shijoni pranverën në vend që të kaloni kohë me një maratonë të pastrimit të dritareve. Falë vulosjes sonë profesionale të xhamit, ju do të kurseni shumë punë deri në 3 vjet. Duhet të kesh vlerë!

blank

komente

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Vulosje xhami me cilësi profesionale – Kujdes i lehtë”

Your email address will not be published. Required fields are marked *